Media Społecznościowe
Zabytkowa Kamienica "Niemczówka"

tel. +48 41 315 18 29

e-mail: zwiedzanie@niemczowka.pl

ul. Małogoska 7

26-060 Chęciny

W budynku "Niemczówki" znajduje się Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można zaczerpnąć informacji dotyczących miasteczka i gminy Chęciny jak i Regionu Świętokrzyskiego!

www.cit.checiny.pl

Centrum Informacji Turystycznej Chęciny

Zabytkowa kamienica „Niemczówka” zaprasza na drugie w tym sezonie Zwiedzanie z „Panem Wołodyjowskim” po zmroku. Odbędzie się ono 25 lipca 2020 r. (sobota) o godzinie 20:00. Początkowo uczestnicy zgromadzą się w zabytkowej kamienicy, by posłuchać ciekawej prelekcji poświęconej książce Henryka Sienkiewicza oraz historii która stała się tłem wydarzeń w powieści. Zebrani będą mogli również przyjrzeć się fragmentom filmu, w reżyserii Jerzego Hoffmana, który kręcony był w latach 60-tych XX wieku właśnie w naszym średniowiecznym mieście. Ponadto zaprezentowane zostaną kadry z serialu „Przygody Pana Michała”, w którym to również pojawiły się Chęciny! Kolejnym etapem wieczoru będzie przejście śladami adaptacji filmowej i serialowej. Uczestnicy zabrani zostaną na interesującą podróż poprzez kolejne miejsca, gdzie kręcone były poszczególnie ujęcia. Wszystkiemu towarzyszyć będzie barwna oprawa, złożona z asysty w tradycyjnych - staropolskich strojach, wyposażonych w pochodnie, które dodawać będą wyjątkowego klimatu. Ostatnim etapem będzie przejście na Zamek Królewski w Chęcinach, by przyjrzeć się z oddali miejscu, gdzie dawniej stała makieta zamku w Kamieńcu Podolskim. Na wszystkich uczestników czekać będzie niespodzianka – potyczka szlachciców i Biała Dama.

 

Zwiedzanie z „Panem Wołodyjowskim” po zmroku jest świetnym dopełnieniem cieszącej się ogromną popularnością Nocy na Zamku. Z racji tego, że lista uczestników na najbliższe wydarzenie z 24 lipca została już zamknięta – zapraszamy do „Niemczówki”! Rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod numerem 41 308 00 48 lub 41 315 18 29 oraz drogą elektroniczną na adres: zwiedzanie@niemczowka.pl.

 

 

 

Kolejna edycja "Zwiedzania z Panem Wołodyjowskim po zmroku"

21 lipca 2020