Media Społecznościowe
Zabytkowa Kamienica "Niemczówka"

tel. +48 41 315 18 29

e-mail: zwiedzanie@niemczowka.pl

ul. Małogoska 7

26-060 Chęciny

W budynku "Niemczówki" znajduje się Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można zaczerpnąć informacji dotyczących miasteczka i gminy Chęciny jak i Regionu Świętokrzyskiego!

www.cit.checiny.pl

Centrum Informacji Turystycznej Chęciny

Lato w Niemczówce

Zabytkowa „Niemczówka” oferuje na sezon letni okazałą zbrojownię, makietę chęcińskiego zamku z czasów jego świetności, reprezentacyjną Salę Łokietkową oraz unikatową na skalę kraju najnowszą atrakcję turystyczną Chęcin – Muzealną Izbę Pana Wołodyjowskiego. Jest to miejsce, w którym zebrane zostały przekazy i świadectwa z kręcenia filmu „Pan Wołodyjowski” w naszym królewskim mieście Chęciny. Na skalistym grzbiecie Góry Zamkowej na wschód od Zamku Królewskiego w Chęcinach powstała makieta zamku z Kamieńca Podolskiego, która była największą dekoracją plenerową wybudowaną na potrzeby ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza "Pan Wołodyjowski". W Chęcinach odbyły się sceny batalistyczne z udziałem kilku tysięcy statystów, głównie była to młodzież z okolicznych szkół. Zdjęcia trwały około dwóch lat, a pierwszy oficjalny pokaz odbył się w 1969 roku w Kielcach. Wydarzenie to zapadło w pamięci mieszkańców Chęcin, a jego utrwaleniem było spotkanie z aktorami w listopadzie ubiegłego roku.  Wtedy to nasze miasto odwiedziły takie sławy jak Magdalena Zawadzka, Jan Nowicki i Daniel Olbrychski, a sam reżyser Jerzy Hoffman nakręcił specjalnie na tą okazję wyjątkowy przekaz, który stał się fundamentem całej uroczystości. Pozostawili oni zarówno ciekawe wspomnienia jak i eksponaty, które zdobią teraz pomieszczenia naszej Izby.

 

W „Niemczówce” odbywać się będą także różnego rodzaju wydarzenia związane z historią i kulturą naszego kraju. Nie zabraknie lekcji tematycznych, warsztatów edukacyjnych oraz prelekcji. Cyklicznie organizowane będą „Weekendy z Trylogią w tle”.

 

Zabytkowa kamienica „Niemczówka" czynna jest codziennie w godzinach 9:00 – 18:00.

 

 

Lato w Niemczówce

30 czerwca 2020