Media Społecznościowe
Zabytkowa Kamienica "Niemczówka"

tel. +48 41 315 18 29

e-mail: zwiedzanie@niemczowka.pl

ul. Małogoska 7

26-060 Chęciny

W budynku "Niemczówki" znajduje się Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można zaczerpnąć informacji dotyczących miasteczka i gminy Chęciny jak i Regionu Świętokrzyskiego!

www.cit.checiny.pl

Centrum Informacji Turystycznej Chęciny

28 sierpnia 2020 r. odbyło się ostatnie w tym sezonie "Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku", które po raz kolejny zgromadziło rzeszę zainteresowanych. Pomimo złej pogody - ulewnego deszczu i silnego wiatru - udało się z powodzeniem zakończyć sezon wędrówek szlakiem przygód "Małego Rycerza" w naszych królewskich Chęcinach.

 

Mamy nadzieję, że kolejne edycje przyciągną kolejnych zainteresowanych ciekawymi dziejami miasta, które zaistniało w polskiej kinematografii lat 60-tych w bardzo silny sposób. Chcemy, by odwiedzający poznali tę niezwykłą historię i byli niemal naocznymi świadkami "Pana Wołodyjowskiego" w Chęcinach. Zapraszamy także do odwiedzin Muzealnej Izby Pana Wołodyjowskiego, mieszczącej się w zabytkowej kamienicy "Niemczówka" w Chęcinach, która zawiera masę pamiątek z planu filmowego oraz wspomnienia samych mieszkańców w postaci zdjęć "zza kulis". Codziennie w godzinach 9-18.

 

Ostatnie w tym sezonie "Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku"

31 sierpnia 2020