Media Społecznościowe
Zabytkowa Kamienica "Niemczówka"

tel. +48 41 315 18 29

e-mail: zwiedzanie@niemczowka.pl

ul. Małogoska 7

26-060 Chęciny

W budynku "Niemczówki" znajduje się Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można zaczerpnąć informacji dotyczących miasteczka i gminy Chęciny jak i Regionu Świętokrzyskiego!

www.cit.checiny.pl

Centrum Informacji Turystycznej Chęciny

Dla wszystkich miłośników "Trylogii" Henryka Sienkiewicza przygotowaliśmy „Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku”. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór spora grupa miłośników historii rozpoczęła swoją przygodę w „Niemczówce”.

Spotkanie zaczęło się od ciekawej prelekcji związanej z powieścią naszego wieszcza. Następnie kustosz historii - Konrad oprowadził uczestników po mieszczącej się w podziemiach „Niemczówki” Muzealnej Izbie Pana Wołodyjowskiego. Izba pamięci filmu z licznymi rekwizytami, strojami aktorów oraz niesamowitą aurą piwnic chęcińskich wywołała niesamowite wrażenie na turystach. Kolejnym punktem imprezy był spacer z pochodniami filmowym szlakiem, aż do Zamku Królewskiego w Chęcinach.  Już w drodze do warowni uczestnicy dostrzegli tajemniczą postać, błąkającą się po murach monumentalnej budowli.  Przekraczając wrota zamku, mieli okazję przyjrzeć się z bliska Białej Damie. Było przy tym wiele emocji!

Punktem kulminacyjnym wieczoru była widowiskowa potyczka Pana Wołodyjowskiego z kozakiem, w której zwyciężył oczywiście Pan Michał!

"Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku" to cykliczna impreza, która odbywa się w każdy weekend po NOCY NA ZAMKU.

Zapraszamy do rezerwacji miejsc w kolejnej edycji imprezy, która odbędzie się 25 lipca 2020 r. Kontakt telefoniczny pod numerem: 41 315 18 29 lub adresem e-mail: zwiedzanie@niemczowka.pl.

Start w „Niemczówce” - ulica Małogoska 7. Zapraszamy!

Pierwsze "Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku" za nami!

15 lipca 2020