Media Społecznościowe
Zabytkowa Kamienica "Niemczówka"

tel. +48 41 315 18 29

e-mail: zwiedzanie@niemczowka.pl

ul. Małogoska 7

26-060 Chęciny

W budynku "Niemczówki" znajduje się Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można zaczerpnąć informacji dotyczących miasteczka i gminy Chęciny jak i Regionu Świętokrzyskiego!

www.cit.checiny.pl

Centrum Informacji Turystycznej Chęciny

            „Niemczówka” w ramach „Weekendu pozytywnych emocji” oferuje cykl spotkań z miłośnikami Trylogii Henryka Sienkiewicza. Związane jest to z nowopowstałą Muzealną Izbą Pana Wołodyjowskiego, nawiązującą do filmu o tym samym tytule, którego sceny kręcone były właśnie w naszym królewskim mieście Chęciny. Będziemy zaszczyceni mogąc przekazać Państwu cenne informacje nt. historii i tradycji, związanej z narodową epopeją.

            Chcemy zaprosić na cykl krótkich wykładów, poświęconych szeroko pojętej tematyce związanej z wiekopomnymi dziełami naszego noblisty. Odbywać się one będą w dniach 11-14 czerwca 2020 r. w zabytkowej kamienicy „Niemczówka” (gdzie mieści się także Muzealna Izba), w godzinach: 11:00, 13:00 i 15:00. Poszczególnie części Trylogii podzielone będą na cztery dni długiego weekendu – czwartek (Boże Ciało) poświęcony zostanie dziełu „Ogniem i Mieczem”, piątek „Potopowi”, a sobota i niedziela „Pan Wołodyjowskiemu”.

            W ramach prelekcji zwiedzający poznają genezę powstania poszczególnych dzieł H. Sienkiewicza, jakie tło historyczne wydarzeń towarzyszyło każdemu z nich, a także jak doszło do powstania filmów w reżyserii J. Hoffmana. Kustosz opowie o ciekawostkach i mniej znanych faktach z planów filmowych, a także oprowadzi po Muzealnej Izbie Pana Wołodyjowskiego.

            W ramach zakupionego biletu wstępu (zwykłego lub łączącego zwiedzanie kamienicy z Zamkiem) turyści będą mogli zobaczyć „Niemczówkę”, w której znajduje się Zbrojownia, Sala Wielka oraz wspomniana już Izba. Zachęcamy także do uczestnictwa w wykładach, gdyż zarówno dorośli jak najmłodsi znajdą tu coś dla siebie!

            Zapraszamy!

 

 

 

Weekend z Trylogią w „Niemczówce”!

05 czerwca 2020