Media Społecznościowe
Zabytkowa Kamienica "Niemczówka"

tel. +48 41 315 18 29

e-mail: zwiedzanie@niemczowka.pl

ul. Małogoska 7

26-060 Chęciny

W budynku "Niemczówki" znajduje się Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można zaczerpnąć informacji dotyczących miasteczka i gminy Chęciny jak i Regionu Świętokrzyskiego!

www.cit.checiny.pl

Centrum Informacji Turystycznej Chęciny

 

„Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku” to wydarzenie, które przyciąga co raz więcej turystów. Ostatnia edycja z 15 sierpnia zgromadziła komplet gości, którzy bawili się z nami przeszło trzy godziny. 29 sierpnia będzie ostatnia szansa, żeby zobaczyć to na własne oczy!

Zaczęło się od prelekcji na stylowym dziedzińcu kamienicy „Niemczówka”, poświęconej filmowi Jerzego Hoffmana pt.: „Pan Wołodyjowski” oraz serialowi „Przygody Pana Michała” Pawła Komorowskiego. Produkcje te kręcone były w wielu ważnych dla chęcinian miejscach, takich jak: wirydarz klasztoru ss. Bernardynek, kościół pw. św. Bartłomieja (Kaplica Trzech Króli), czy Wzgórze Zamkowe (szturm na Kamieniec Podolski).

Następnie obejrzeliśmy Muzealną Izbę Pana Wołodyjowskiego w podziemiach domu Walentego Wrześni i Anny z Niemczów Wrześniów, gdzie zgromadzono wiele pamiątek i utrwalono mnóstwo wspomnień z kręcenia tego kultowego filmu, latem 1968 roku. Na wystawie m.in. mały rarytas: fragmenty makiety twierdzy kamienieckiej, o którą stale dopytują nas drodzy turyści. Punktem kulminacyjnym Zwiedzania był spacer z pochodniami poprzez chęcińskie ulice szlakiem filmowym, zakończony wejściem na Zamek Królewski. Wędrówkę umilały konkursy wiedzy historycznej z atrakcyjnymi nagrodami. Na zamkowych murach nie mogło zabraknąć też ducha Białej Damy! Wieczór zakończyła potyczka szlachecka Pana Wołodyjowskiego z Kozakiem.  

 

Kolejna i niestety ostatnia już edycja imprezy 29 sierpnia 2020 r. Start o godzinie 20:00, jak zwykle w zabytkowej kamienicy „Niemczówka”, znajdującej się tuż przy rynku w Chęcinach – ulica Małogoska 7. Wstęp w ramach zakupionego biletu, w cenie 30 złotych (bez względu na wiek).

Więcej informacji pod numerami telefonów: 41 315 18 29, 41 308 00 48 lub pod adresami mailowymi: informacja@checiny.pl, zwiedzanie@niemczowka.pl

Liczba miejsc ograniczona!

Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku - kolejna edycja imprezy cieszyła się rekordowym zainteresowaniem!

18 sierpnia 2020