MAGICZNY OGRÓD Z UDZIAŁEM ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W CHĘCINACH

Sobota 2 lipca była dniem pełnym wrażeń także dla uczestników i odwiedzających Ogród Botaniczny w Kielcach. To tam w ramach GeoFestiwalu Kielce 2022, podczas magicznej imprezy w której udział wzięli m.in. partnerzy projektu Kielce Raj dla Dzieci, reprezentanci Zamku Królewskiego w Chęcinach  poprzez gry i zabawy, odsłaniali najmłodszym dawne dzieje.

Kolorowo, zachwycająco, z uśmiechem na twarzach Małych i Dużych uczestników - tak można podsumować Magiczny Festiwal w Ogrodzie Botanicznym zorganizowany w ramach GeoFestiwalu Kielce. W wydarzeniu uczestniczył także Zamek Królewski w Chęcinach, by wtajemniczać głównie najmłodszych (ale starszych również) w postaci związane z warownią oraz w bogaty i pełen tajemnic świat legend o okolicach Chęcin.

Licznie zgromadzona publiczność miała możliwość obejrzeć porywające występy i barwne pochody z udziałem mażoretek z Chmielnickiego Centrum Kultury i Kieleckiego Teatru Tańca. Zachwycające były akrobacje na szarfach w wykonaniu Klubu Sportowego Przestrzeń Lotu, a pokazy naukowe zostały zaprezentowane z dziecięcą prostotą i niezwykłą dawką humoru. Bogaty program uświetniły stanowiska ponad 20 wystawców, a wśród nich Zamku Królewskiego w Chęcinach. Sam Król tak opowiadał o legendach chęcińskich, że nie sposób było ich zapomnieć. Dzieci obiecały, że dokończą osobiście poszukiwania królewskiej kaczki wśród chęcińskich uliczek, by trafić do rynkowej studni. A Dwórka wytrwale wprowadzała dzielnych graczy gry wielkoformatowej Skarbiec Chęciński w liczne zawiłości historyczne miasteczka i licznych postaci z nim związanych.

Wszyscy bawili się wyśmienicie, a my mamy nadzieję, że po takiej dawce emocji związanych z Zamkiem w Chęcinach dzieci wraz z opiekunami odwiedzą warownię osobiście.

Joanna Gątkowska

Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Chęcinach

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Zamek Królewski w Chęcinach

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Gmina Chęciny