14 listopada przypada rocznica wyemitowania pierwszego odcinka "Przygód Pana Michała"!

Kartka z kalendarza.

14 listopada przypada 52. rocznica premiery pierwszego odcinka kultowego serialu "Przygody Pana Michała", zrealizowanego w 1969 r. przez Pawła Komorowskiego

Serial różni się nieco od filmu "Pan Wołodyjowski". Poza reżyserem zmieniła się też część obsady, m.in. rolę Ketlinga odegrał Andrzej Łapicki, zaś sam serial był czarno-biały. W 13-tu odcinkach zawarto przygody Michała Wołodyjowskiego, Baśki Jeziorkowskiej czy Onufrego Zagłoby.
 
 
 
 
Podobnie jak film, także i serial nagrywany był w naszym mieście. Co ciekawe - o wiele więcej scen nagrano w samych Chęcinach! Już w pierwszym odcinku znajdziemy fragment... nagrany na skrzyżowaniu dzisiejszych ulic Małogoskiej i Ogrodowej. Scena rozmowy Zagłoby z Wołodyjowskim odbywała się natomiast w wirydarzu klasztoru bernardynek.

Rzecz jasna najistotniejsze kadry rozgrywały się nieopodal Zamek Królewski w Chęcinach
na wschód od niego, gdzie powstała makieta Kamieńca, nakręcono sceny bitwy z Turkami. Warto wiedzieć, że w scenach masowych brało udział mnóstwo mieszkańców miasta i okolic - ot chociażby na zdjęciu ubrani w stroje filmowe jako statyści

Przypominamy - tylko u nas zobaczą Państwo unikatowe zdjęcia z planu oraz pamiątki po realizacji filmu i serialu! Zapraszamy do Muzealnej Izby Pana Wołodyjowskiego!

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Zamek Królewski w Chęcinach

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Gmina Chęciny