Chęciny z Panem Wołodyjowskim wieczorową porą

W miniony sobotni wieczór odbyła się kolejna edycja „Zwiedzania z Panem Wołodyjowskim po zmroku”. Turyści jak zawsze nie zawiedli i przybyli licznie na spotkanie z sienkiewiczowskim bohaterem, a i pogoda, pomimo drugiej połowy września także była wyjątkowo łaskawa.

Miłośników polskiej literatury, oraz kinematografii ugościły mury zabytkowej kamienicy „Niemczówka”, gdzie odbyła się prelekcja podczas której widzowie mogli usłyszeć wiele ciekawych informacji, zarówno o Henryku Sienkiewiczu, jak i jego powieści pt. „Pan Wołodyjowski”. Prezentacja dotyczyła także historii Rzeczypospolitej z czasów „Trylogii” Sienkiewicza.

Jednak najobszerniejsza jej część poruszała temat filmu „Pan Wołodyjowski” oraz serialu „Przygody Pana Michała”, a także tego jak Chęciny są związane ze wspomnianymi dziełami polskiej sztuki filmowej. Kolejnym etapem było zwiedzanie „Muzealnej Izby Pana Wołodyjowskiego”, mieszczącej się w piwnicach „Niemczówki”.

Po wysłuchaniu części merytorycznej i zwiedzeniu kamienicy przyszła pora na tytułową część imprezy, czyli zwiedzanie po zmroku. Uczestnicy wyposażeni w pochodnie zostali oprowadzeni przez przewodnika po miejscach, gdzie kręcone były sceny do obu produkcji o „Małym Rycerzu”. Następnym punktem wydarzenia było wejście schodami na Górę Zamkową i wstąpienie w obręb murów naszej średniowiecznej warowni. Gości zamku przywitał duch Białej Damy, która akurat przechadzała się po murach chęcińskiego zamku poszukując swoich zaginionych przed laty skarbów. Całość wydarzenia zakończyła się na Rynku Górnym w Chęcinach.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy, a nowych chętnych serdecznie zapraszamy na następną edycję!

 

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Zamek Królewski w Chęcinach

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Gmina Chęciny