Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku

"Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim" po zmroku jest to niecodzienne wydarzenie, które odbywa się w naszym królewskim mieście. Związane jest ono z ciekawymi jego dziejami, ponieważ na pewien czas Chęciny stały się planem filmowym i stanowiły tło dla odgrywanych wydarzeń. To tu bowiem nagrywano sceny batalistyczne oblężenia Kamieńca Podolskiego, które następnie pojawiły się w kochanym przez rzeszę Polaków filmie "Pan Wołodyjowski". Reżyser filmu - Jerzy Hoffman postanowił, że tu właśnie powstanie monumentalna makieta twierdzy kamienieckiej, która stanęła nieco na wschód od średniowiecznego Zamku Królewskiego. Samo miasto, a szczególnie jego obiekty sakralne, pojawiły się także w "Przygodach Pana Michała", reżyserii Pawła Komorowskiego.

Chcemy zatem zaprosić Państwa na Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku, które na trwałe wpisało się jako element Weekendu z Trylogią. Współgra ono także ze słynnymi już Nocami na Zamku i odbywa się dokładnie dzień później. Pragniemy gorąco zachęcić do uczestnictwa w Zwiedzaniu, które z pewnością zrobi na Państwu ogromne wrażenie. Całość wydarzenia rozpoczyna się w zabytkowej kamienicy "Niemczówka", gdzie uczestnicy mogą wysłuchać krótkiego wykładu, poświęconego książce Henryka Sienkiewicza, burzliwym dziejom Rzeczypospolitej II poł. XVII w. oraz filmowej oraz serialowej adaptacji. Następnym etapem jest zwiedzanie Muzealnej Izby Pana Wołodyjowskiego, mieszczącej się w zabytkowych piwnicach budynku, gdzie zgromadzone zostały pamiątki po tym niezwykłym wydarzeniu. Kulminacyjną częścią Zwiedzania jest spacer z pochodniami poprzez chęcińskie ulice szlakiem filmowym, czyli miejscami, gdzie "Pan Wołodyjowski" oraz "Przygody Pana Michała" były kręcone. Ostatnim etapem jest wejście na Zamek Królewski, czemu towarzyszą niezwykłe atrakcje w postaci walk szlacheckich czy pojawienia się na murach ducha Białej Damy.

Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku jest imprezą cykliczną, odbywającą się kilka razy do roku. Liczba miejsc jest ograniczona, więc prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc. Można jej dokonać telefonicznie lub mailowo:

Telefon kontaktowy: 41 308 00 48

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cena biletu na wydarzenie: 50 zł/os.

Do pobrania:

Regulamin Zwiedzania z Panem Wołodyjowskim po zmroku

Procedury bezpieczeństwa

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Zamek Królewski w Chęcinach

CIT Chęciny

Geopark Świętokrzyski

Synagoga w Chęcinach

Gmina Chęciny